נחירות בלילה (מאמרי אף אוזן גרון)

24 בנובמבר 2011 | מאת: | פורסם ב אף אוזן גרון, בריאות, רפואה

נחירות

 נחירות הן מצב שבו האדם מפיק קול היוצא מהפה במהלך השינה, הנחירות נוצרות כאשר הלוע רוטט בעת הכנסת האוויר אליו. נחירות הן תופעה שסובלים ממנה בעיקר גברים אך גם נשים. ישנם סוגים שונים של נחירות, שבהן מצב הפה הוא שונה, וישנן גם עוצמות שונות של הקול המופק מן הנחירות. נחירות נחשבות להפרעת שינה, וע"פ המחקר הרפואי הסיבות לתופעת הנחירות יכולות להיות שונות בינהן:

מבנה איברי הפה והלוע שגורם לכך שאחד האיברים נפגש עם האיבר השני ואז בעת מעבר אוויר בפה ניתן להפיק קול נחירה.

עישון – העישון ידוע כגורם שמצר את דרכי הנשימה העליונות והניקוטין הוא רעל לכל דבר ואחת מהשלכותיו השליליות היא זיהום דרכי הנשימה העליונות ופגיעה בשרירים ובעצבים של דרכי הנשימה העליונות.

השמנה-   השמנה גורמת לכך שמעברי האוויר השונים הופכים להיות צרים יותר , והגוף מתקשה לשאף ולנשוף אוויר , וזו אחת הסיבות להתפתחות נחירות.

אנשים שסובלים מנחירות בשינה יסבלו מלא מעט תופעות אחרות ביום שלמחרת, בין התופעות הללו ניתן לציין עייפות, חוסר ריכוז, מחסור בשעות שינה רצופה, דיכאון, מצבי רוח, כאבי ראש ואפילו בחילות.

נחירות בשינה מפריעות לא רק לאדם הישן ולתפקודו היומיומי אלא גם לכל האנשים הסובבים אותו, ולא סתם אנו מכירים בדיחות שבמרכזן אנשים נוחרים. נחירות בשינה של אדם אחד יכולות לגרום לנדודי שינה או לשינה עצבנית ולא רצופה אצל בן הזוג או בת הזוג שישן לידו ושינה כזו תפגע כמובן בעירנות של שני בני הזוג ביום המחר.

נחירות טיפול בבעיה

 אנו יכולים למצוא היום מגוון של שיטות טיפול בתופעה הנקראת נחירות, יש מי שיטפל בבעיה הרפואית של נחירות טיפול של שנוי הרגלי חיים ויש מי שיטפל בבעיה הרפואית של נחירות טיפול כירורגי , ויש גם כאלו שיטפלו בבעיה הרפואית של נחירות רק באמצעות טיפולים אלטרנטיביים שונים.

 נחירות- טיפול של שנוי הרגלי חיים

טיפול כזה כולל בתוכו שנויים בהרגלי החיים , כמו ירידה במשקל ושמירה על משקל תקין, הימנעות משכיבה על הגב במהלך השינה משום שהנחירות מתרחשות ביתר שאת דווקא כאשר אנו ישנים על הגב, הימנעות משתיית אלכוהול שהוא גורם שמעודד את הנחירות. ועוד.

נחירות טיפול כירורגי

 טיפול כירורגי בנחירות כולל בתוכו ניתוחים מסוגים שונים שכולם נועדו לכרות את הרקמות הרכות הנמצאות באזור הלוע ואשר גורמות לרטיטות שאנו שומעים אותן ואשר יוצרות את הרעש הנשימתי הנקרא נחירות, לעתים יכרתו את השקד השלישי, לעתים יכרתו את חלק מהחיך, ולעתים יכרתו חלק מהענבל הארוכה.

נחירות טיפולים אלטרנטיביים

יש גם כאלו שינסו לטפל בבעיית הנחירות שלהם באמצעות טיפול אלטרנטיבי , יש מי שיטפל בנחירות באמצעות דיקור סיני, ויש מי שיטפל בנחירות באמצעות שיאצו או הומיאופתיה, וכך הלאה והלאה מגוון רחב של טיפולים אלטרנטיביים המציעים טיפול אלטרנטיבי לבעיית הנחירות .

נחירות אצל ילדים

קשה להאמין אבל נחירות קיימות גם אצל ילדים, התופעה של נחירות אצל ילדים קצת שונה מנחירות אצל מבוגרים , כאשר ההורים שומעים בלילה נחירות אצל ילדים אסור להם לעבור על כך לסדר היום, אם מדובר בנחירות שחוזרות ונשנות ולא נחירות חד פעמיות, יש לבצע מעקב רפואי ולבדוק האם אין אצל הילד שקדים או פוליפים שמפריעים לאוויר להיכנס ומקשים על הילד לנשום דרך האף ולכן הילד נושם בסופו של דבר דרך הפה.

כתבות נוספות על האף:

ניתוח אף פלסטי: עקב זמינותם הרבה של הניתוחים הפלסטיים בשוק הרפואה האסתטית, חל גידול רב בכמות המכונים המציעים שירותים של רפואה אסתטית. ולכן חשוב מאוד לבחור מנתח אף לפי כישוריו ומיומנותו יותר מאשר לפי מבצע מחירים כזה או אחר. לחצו על הקישור בכדי לדעת כיצד לבחור מנתח אף מתאים.

אף – מבנה ותפקוד: האף שאותו אנו רואים על פניו של כל אחד, הוא רק בליטה או שפיץ של איבר גדול הרבה יותר שמגיע עד לגולגולת.  לאף תפקידים רבים , החל מתפקיד האחראי על סינון האוויר שאותו אנו נושמים וכלה בתפקיד ההרחה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על מבנה האף ותפקודו.

נזלת: נזלת נוצרת מנוזלים שהם הפרשה רירית שמגיעה משכבת האפיתל הנמצאת בחלל האף. תפקידה של הנזלת היא לגונן על גופנו ולהיות מעין רשת דייגים או מלכודת שתמנע חדירה של וירוסים או חיידקים.

מאת:

כותב המאמר פרסם 8 מאמרים עד עכשיו. יותר מידע על כותב המאמר יהיה בקרוב.

כתיבת תגובה